ALICE HARİKALAR DİYARINDA PASTA

P003 - ALICE HARİKALAR DİYARINDA PASTA

 • Tarih:28 Kasım 2017 Salı
 • Saat:09:30 – 19:30
 • Ücret:1200 TL
 • Süre:1 Gün
 • Eğitmen:Burçin Birdane / Pasta Şefi Ömer Güzeltepe

Eğitim İçeriği:Bu eğitimde katılımcılara, eğitim konusu katlı pasta ile ilgili kek pişirme, ganaş krema hazırlama, katlandırma, yamuk pasta yapım tekniği ve sıvama tekniği detaylı bir şekilde gösterilir. Pastanın şeker hamuru ile kaplanması ve keskin kenar yapımı aktarılır. Bu çalışmada yamuk olan katlar (2 kat) gerçek pasta, şapka ve çaydanlık bölümü strafor olarak hazırlanır. Yarım Alice bedeni, fincan ve tabağı şeker hamuru ile elle hazırlanacaktır. Pasta üzerinde yer alan süsleyici detaylardan gül yapımı pratik bir şekilde aktarılır, katılımcılarla birlikte 1 adet gül hazırlanır. Kalıpla kesilen detaylardan bir kısmı ve diğer güller sürenin yetebilmesi açısından önceden Burçin Birdane ekibi tarafından hazır bulundurulur fakat katılımcı hızına bağlı olarak sürenin yeterli gelmesi halinde arzu eden kursiyerler kalıplı detayları kendileri kesebilir. Önceden hazır bulundurulacak süsleme detaylarının tamamının yapımı bazıları önceden hazırlanmış olsa dahi muhakkak görsel olarak uygulamalı paylaşılacaktır. Baskı olarak kullanılacak iskambil kağıtlarının dosyası katılımcılara mail ile gönderilecektir.

Genel Bilgilendirme

 • Eğitim sırasında gerekli tüm ekipman tarafımızca temin edilir. Tüm eğitimlerde öğrencilerin hazırladıkları ürünler kendilerine aittir. Eğitim sonunda verilen kutu ile birlikte evlerine götürebilirler.
 • Katlı pasta eğitiminde, temel ve püf noktalar en ayrıntılı bir şekilde Burçin Birdane ve Pasta Şefi Ömer Güzeltepe tarafından katılımcılara aktarılır. Günlük olarak düzenlenen eğitimlerin sonucunda edinilen bilgiler ışığında, sonrasında yapılan tekrarlar ile en iyi seviyeye gelinebilmesi mümkün olabilecektir.
 • Eğitimlere açık renkli, tüy bırakmayan giysiler, kısa ve ojesiz tırnaklar ile katılım tavsiye edilir. Saçların muhakkak toplu olması gerekmektedir.
 • Eğitim sırasında video kaydı ve mutfak bölümünde fotoğraf çekilmesi yasaktır. Pastaların süsleme aşamalarında ve figür modelleme eğitiminde sadece fotoğraf çekilmesi serbesttir.
 • Öğlen yemeği, kurabiye ve içecek ikramı ücretsizdir.
 • Eğitim yeri Burçin Birdane Butik Pasta Tasarım Atölyesi Darıca’dır. Darıca, Tuzla ilçesi ile sınırdır. Toplu taşıma araçları ile gelecek olan kişilere, merkezi noktalara kadar ulaşım desteği sağlanabilmektedir. (Tuzla Otobüs Durakları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Çayırova Mc Donalds, Gebze Otobüs Terminali gibi)
 • Eğitim sonunda katılımcılara anı belgesi niteliğinde isme özel düzenlenmiş sertifika verilir.
 • Eğitim kayıt işlemi, eğitim bedeli banka hesabımıza havale edildikten sonra gerçekleştirilir. Bilgi için sözlü olarak iletilen kayıtlar ön rezervasyon olarak tutulur. Garanti altına alınması için ücretin havale edilmesi gerekmektedir. Havale işlemi yapılırken açıklama kısmına eğitimin ve katılımcının isminin yazılması ve dekontun mail ile gönderilmesi/bilgi verilmesi rica olunur.
 • Eğitime katılamama durumunda katılım hakkı, aynı tutardaki gelecek bir başka eğitime aktarılabilir ya da bir başka şahsa devredilebilir. Ücret iadesi yapılmaz.

Burçin Birdane Butik PastaTasarımı Bağlarbaşı Mah. Ali Arıcan Cad. No:48/B Darıca

Tel: 0532 517 31 88

Eposta: info@burcinbirdane.com

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı