Menu
Your Cart

Hakkımızda


Burçin Birdane Butik Pasta Tasarımı firma sahibi ve pasta tasarımcısı Burçin Birdane; mutfağa olan ilgi ve becerisini hobiye dönüştürmek, hazırladığı pasta ve kurabiyelerin fotoğraflarını çekmek ve tariflerini paylaşmak üzere 2005 yılında kurduğu www.burcinindenemeleri.com blog sayfasının yazarı iken, 2007 yılında oğullarının doğum gününde şeker hamuru ile tanışmıştır.

Almış olduğu temel sanat ve moda tasarımı eğitimlerini, doğuştan var olan sanatsal yeteneği ile harmanlayarak şeker hamuru ile buluşturmuş, o dönem hobi olarak hazırladığı ürünlerde; yeteneği, hayal gücü, elde şekillendirilen obje ve detayların pastaya aktarılmasıyla oluşan bütün oldukça farklı bulunmuş, takdir ve beğeni ile karşılanmıştır.

2012 yılında, farklı bir sektördeki 17 yıllık profesyonel iş hayatına son vererek Burçin Birdane Butik Pasta Tasarım Atölyesini açmıştır. Görselliği bir çok kişi tarafından “sanat eseri” olarak adlandırılan ürünlerin lezzeti de “en kaliteli ve taze içerik malzemeleri ve ev yapımı mantığı” ile hazırlandığı için oldukça beğeni toplamakta ve vazgeçilmez bir tutku haline gelmektedir.

 

 Tüm ürünlerin Burçin Birdane ve ekibi tarafından en titiz ve en temiz işçilik, en doğru renk tonları, aslına en benzer figür ve objeler ile saatler süren çalışmalar sonucu ortaya çıkarılıyor olması firmanın en güçlü yönlerindendir. Düğün, nişan, doğum günü, yıldönümleri, özel günler, kurumsal organizasyonlar, bebek partileri ve diğer kutlamalar için talep edilen tasarımlar, sipariş verenleri mutlu edecek şekilde hazırlanarak kutlama yapılacak adrese özel araç ile gönderilir.

Aylık program dahilinde, farklı kategorilerde düzenlenen birer günlük eğitimlere, yurt dışından ve yurt içindeki farklı şehirlerden gelen katılımcılar, Burçin Birdane Butik Pasta Tasarım Atölyesinde, adım adım pasta yapmanın inceliklerini, ipuçlarını ve tekniklerini öğrenirler. Yurtdışından gelen eğitim talepleri için farklı ülkelerde gerçekleşen workshop organizasyonları da mevcuttur. Ayrıca kurumsal firma talepleri için yerinde özel eğitimler düzenlenmektedir.

Burçin Birdane ayrıca, 2014 – 2016 yılları arasında Bein Gurme kanalında yayınlanan, butik pastacılıkla ilgili teknik ve temel bilgilerin ve pasta yapımının inceliklerinin anlatıldığı “Pasta Atölyesi” adlı programı hazırlayıp sunmuştur.Türkiye’de butik pastacılığın gelişip yaygınlaşmasına bir çok katkısı olan ilklerden ve sektörün öncü kişilerinden Burçin Birdane, başarının öncelikle çok çalışmak, sabır, azim, yenilikçi, farklı olmak ve daima güzel düşünmekten geçtiğine inanır. İlk günden itibaren en büyük destekçisi olan eşi Murat Birdane’ye, kendi başarısındaki katkısı için minnettardır.